BT AAKG 1000 - 100 tabl (W)

Cena:36.00
Zapraszamy do sklepu

Bio Tech USA - dodatkowa dawka argininy AKG:
- zwiększa dopływ tlenu i substancji odżywczych do mięśni,
- zwiększa zasoby magazynowanego glikogenu,
- powoduje silne ukrwienie mięśni.


L-arginina AKG jest niezwykle istotnym aminokwasem w przypadku zwiększonego wysiłku, stresu albo choroby. W ścianach naczyń krwionośnych arginina enzymatycznie przekształca się w tlenek azotu (NO), który rozszerza drobne naczynia krwionośne a tym samym zwiększa dopływ tlenu i substancji odżywczych do pracujących mięśni i innych tkanek.


Stosowanie BioTech USA L-Arginine wspomaga wydzielanie się insuliny, dochodzi do wzmożonego gromadzenia się glikogenu, podstawowego energetycznego źródła w mięśniach szkieletowych. Następnymi funkcjami l-argininy jest stymulacja wydzielania hormonu wzrostu, który wiedzie do ulepszenia syntezy białek i redukcji tkanki tłuszczowej. Dla sportowca jego cenną cechą jest wzrost procesów odpornościowych.


Arginina jest aminokwasem endogennym, co oznacza, że organizm potrafi wytworzyć go z innych aminokwasów, lecz podczas intensywnego wysiłku fizycznego oraz gdy nasz organizm narażony jest na silny stres, zaleca się dodatkowe przyjmowanie argininy. Aminokwas ten zużywany jest także do wytwarzania kreatyny, dostarczającej energii niezbędnej do wywołania skurczu mięśni.


Arginina stymulując syntezę tlenku azotu NO rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi powodując silne ukrwienie mięśni tzw. „pompę”. Dzięki temu przenikanie kreatyny i aminokwasów do Twoich mięśni jest znacznie usprawnione.


Skład L-Arginine w 1 tabletce:

Kalorie: 0kcal
Białko: 0g
Węglowodany: 0g
Tłuszcz: 0g
1000 mg argininy - L arginine Alpha Keto Glutarate (AKG)


Skład szczegółowy L-Arginine:

celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy (substancja przeciwzbrylająca), stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca).