Fitness Authority - Xtreme BCAA 5000 - 400g

Cena:80.00
Zapraszamy do sklepu

- Najwyższej jakości i czystości aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach.
- Optymalnie skuteczna ilość 5000 mg BCAA w porcji.
- Najlepszy stosunek ilościowy - leucyna : izoleucyna : walina 2:1:1.
- Bardzo wysoka zawartość L- Leucyny 2500 mg w każdej porcji.
- Pomagają wspierać anabolizm komórek mięśniowych.
- Pomagają w szybszej regeneracji mięśni bezpośrednio po wysiłku.
- Czyste BCAA bez jakichkolwiek dodatków.

Xtreme BCAA 5000 zaspokajaja zapotrzebowanie organizmu przy intensywnym wysiłku fizycznym zwłaszcza sportowców na aminokwasy rozgałęzione BCAA. Są to aminokwasy, które budują ok. 1/3 masy mięśni szkieletowych człowieka dlatego powinne być na bieżąco uzupełniane z formie dodatkowej suplementacji.

Leucyna, izoleucyna i walina to trzy aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach bocznych należące do aminokwasów egzogennych, czyli takich których organizm sam nie potrafi syntetyzować i musi otrzymywać je z zewnątrz wraz z pożywieniem. Poza leucyną, izoleucyną i waliną do aminokwasów egzogennych zalicza się również fenyloalaninę, metioninę, tryptofan, treoninę i lizynę ale to trzy pierwsze (leucyna, izoleucyna i walina) stanowią 40% dziennego zapotrzebowania na niezbędne aminokwasy. Zalecane spożycie leucyny wynosi 40 mg/kg masy ciała na dzień a izoleucyny i waliny waha się w granicach 10-30 mg/kg masy ciała na dzień. Z myślą o zaspokojeniu tych potrzeb FA Engineered Nutrition stworzyła nową formę produktu opartą na aminokwasach BCAA – produkt Xtreme BCAA 5000.

Xtreme BCAA 5000 to nowa propozycja produktu aminokwasowego w proszkowej formie przeznaczonego do przygotowania napoju, który w każdej porcji dostarcza 5 g najwyższej jakości niezbędnych dla organizmu aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach bocznych BCAA (leucynę, izoleucynę, walinę) w najbardziej korzystnym dla organizmu stosunku 2 : 1 : 1

Składniki: L-Leucyna, L-Izoleucyna, L-Walina.