BT BCAA Nano 3 D 90 kaps

Cena:35.00
Zapraszamy do sklepu

BCAA Nano 3D to kapsułki najwyższej jakości, zawierające wolną formę aminokwasów.
Związek aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach BCAA jest jednym z najważniejszych takich związków w organizmie ponieważ:
- zapewnia równowagę azotu w organizmie
- zapobiega zanikowi tkanki mięśniowej w trakcie diety
- dostarcza energii mięśniom w trakcie sesji treningowych.

Badania wykazały, że niedobór BCAA w powiązaniu ze wzmożonym wysiłkiem może prowadzić do spalania tkanki mięśniowej, ze względu na zapotrzebowanie organizmu na azot. Jedną spośród wielu funkcji spełnianych przez aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach BCAA jest asysta w procesie transportu tłuszczy do komórek w celu wyprodukowania porcji energii. Stymuluje również przysadkę, która wytwarza hormon wzrostu zaangażowany w rozwój tkanki mięśniowej i wyzwalanie kwasów tłuszczowych z tkanki tłuszczowej (np. utrata tkanki tłuszczowej). BCAA dostarcza też organizmowi azotu.

Każdy sportowiec wyczynowy, który intensywnie trenuje zużywa w krótkim czasie ogromną ilość energii. Wyczerpują się zapasy glikogenu, jak również aminokwasów, szczególnie o łańcuchach rozgałęzionych. Organizm potrzebuje ich do wyzwolenia większej energii. Aminokwasy te stanowią w 42% główną część masy mięśniowej. BCAA to zestaw trzech aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach: leucyna, izoleucyna i walina. Po treningu jeśli pula aminokwasów nie zostanie szybko uzupełniona może dojść do zmniejszenia masy tkanki mięśniowej - efekt kataboliczny. Aminokwasy rozgałęzione odnawiają tkankę mięśniową zanim nastąpi jej redukcja - efekt antykataboliczny.